REZONANS MAGNETYCZNY. PRYWATNIE- CENA Z KOSMOSU

Za nami kontrolna wizyta u neurologa. Miała ona związek z infekcją Adama, którą przeszedł na początku kwietnia tego roku. Adam spędził wówczas ponad tydzień w szpitalu na oddziale otolaryngologicznym z rozpoznaniem ostrego zapalenia zatok przynosowych. Zdaniem Pani doktor to było jawne zagrożenie życia. Wynik tomografii komputerowej, która była wykonana na oddziale ratunkowym jest mocno niepokojący i wymaga dalszej diagnostyki.
Adam dostał skierowanie na rezonans magnetyczny w trybie pilnym. Musimy rozważyć wykonanie rezonansu nowym aparatem z funkcją Silent Scan. Dzięki niemu, w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanych urządzeń, możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych badań MRI głowy w ciszy. Badanie rezonansem magnetycznym trwa ok. 15-25 minut, w zależności od badanej okolicy oraz typu badania. Podobnie jak przy urządzeniach bez opcji Silent Scan, podczas badania pacjentowi nie wolno się poruszyć. I tu jest właśnie największy problem, czy Adaś wytrzyma w bezruchu? Inna opcja to rezonans magnetyczny w znieczuleniu ogólnym. Dzięki niej pacjent jest wprowadzany stan głębokiego snu dzięki dożylnemu podaniu odpowiednich leków… A tego chcielibyśmy uniknąć. Mimo wszystko bardzo się cieszę, że wizyta się odbyła. Mam bezgraniczne zaufanie do Naszej Pani doktor. Zawsze wychodzę z gabinetu z przeświadczeniem, że Adaś jest pod profesjonalną opieką a ja wiem co mam robić dalej aby Adasiowi pomóc. Bardzo cenię takich właśnie specjalistów, którzy posiadają umiejętność podejmowania decyzji nawet tych ryzykownych jak np. zmiana leków 🙂
Małe ABC:
*Po co się idzie do neurologa z dzieckiem?
Otóż jest on specjalistą zajmującym się chorobami i zaburzeniami atakującymi układ nerwowy u dzieci i młodzieży. Najczęściej występującymi u nich problemami z zakresu neurologii dziecięcej są: napady padaczkowe, problemy z mową, obniżone napięcie mięśniowe czy częste bóle głowy.
*Jak wygląda badanie neurologiczne?
Otóż wizyta składa się z trzech elementów: zaczyna się od wywiadu z pacjentem, przeprowadzanego przez lekarza, potem następuje badanie fizykalne, a na koniec etap badań pomocniczych, takich jak badania laboratoryjne, elektroencefalografia (EEG), tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny.
*Kiedy pierwsza wizyta u neurologa dziecięcego?
Wizyta u specjalisty jest zalecana, jeśli dziecko nie osiąga kolejnych kamieni milowych związanych z rozwojem umiejętności ruchowych np. w wieku dziewięciu miesięcy nadal nie potrafi siedzieć.