Wakacje 2022

Czerwiec koniec roku szkolnego, początek wakacji i mam nadzieję początek lepszego czasu. To idealny moment na podsumowania. Ale tyle się ostatnio działo, że to cud że udało się nam dotrwać do końca. A nie było łatwo. Ogromne problemy ze zdrowiem najbliższych i strach o ich życie 😦 Później potężny wysiłek by posklejać to co jest możliwe… A po wszystkim przyszedł czas na próbę wyciszenia. Czasem wydaje nam się, że to już koniec, że to co nas spotkało jest tak ciężkie i trudne, że nie potrafimy przezwyciężyć tego co przyniósł nam los. Często wtedy mówimy, że nie damy rady. Jednak czas pokazał, że to tylko złudzenie. Kolejny raz okazuje się Bóg daje nam tyle ile jesteśmy wstanie udźwignąć. Jesteśmy silni, jeśli tego chcemy. Wszystko zależy od naszego nastawienia.
Cieszę się bardzo, że udało się mi wypracować względy spokój. Cieszę się, że miałam możliwość mojemu Tacie w tym roku pożyczyć wszystkiego dobrego z okazji Dnia Ojca 🙂 Cieszę się, że z radością mogłam uczestniczyć w zakończeniu roku szkolnego moich dzieci. Cieszę się, że miałam możliwość zorganizować najlepsze urodziny mojemu synowi Szymusiowi. Dziękuję wszystkim, którzy byli przy mnie w tych ciężkich chwilach ale również w tych radosnych by świętować moje 39 urodziny 🙂
Zakończenie roku szkolnego 🙂
Życie cały czas uczy mnie pokory. Cały czas!
O tym jakie uczucia targają mną- mamę, która urodziła i wychowuje niepełnosprawne dziecko wiem tylko JA. O tym jaką walkę muszę stoczyć, nawet nie z otoczeniem, ale sama ze sobą wiem tylko JA. ADAŚ w tym roku w porozumieniu z Radą Pedagogiczną zamiast świadectwa zakończenia roku szkolnego otrzymał decyzję o przedłużeniu nauki w klasie pierwszej. Jako osoba posiadająca orzeczenie o kształceniu specjalnym ma taką możliwość więc wspólnie podjęliśmy taką decyzję. Czasem w życiu trzeba zrobić jeden krok w tył, aby zrobić dwa kroki do przodu. Ta cała sytuacja nie zmienia nic. Kochamy dalej Adasia. Jesteśmy dumni z tego co udało mu się osiągnąć w tym roku i z nadzieją patrzymy w przyszłość 🙂 Pamiętajmy, że życie nie jest olimpiadą, a świat nie jest aulą szkolną.
Cudownych wakacji 🙂