Czarny czwartek

24.02.2022r.
W Polsce obchodzimy dziś „Tłusty czwartek”. Wówczas w sklepach i cukierniach pojawiają się bardzo duże ilości pączków i faworków 🙂 Zazwyczaj unikam w ten dzień wizyt w piekarniach, gdyż nie spożywam z Adasiem glutenu… A znaleźć pączka bezglutenowego graniczy z cudem. W zamiarach miałam upiec swoje smakołyki, ale dziś Adaś miał inne plany i dobrze. W końcu skończyła nam się kwarantanna. Każdego dnia staramy się wyjść, pospacerować, nabrać w płuca świeżego powietrza, ciesząc się pięknym słońcem 🙂 Wcześniej w radio usłyszałam informację, że z dniem 1 marca znika większość obostrzeń covidowych. W poniedziałek Adaś wraca do szkoły 🙂 Pomyślałam sobie… Jest nadzieja, wszystko wraca do normy! A tu taki zimny prysznic !!! Szyderczy, podstępny wróg ❗❗❗ ROSJA w XXI WIEKU napada na suwerenne, niezależne państwo w Europie. Na Ukrainę!?
06.02.2012r.
„Władimir Putin mówi wprost: Zachód powinien rozwiązać NATO, bo to, nikomu niepotrzebny, relikt zimnej wojny. Premier Rosji Władimir Putin zapowiada też, że Rosja nie pomoże Europie walczyć z kryzysem. „To bogatsze kraje niż my”.
Żołnierz Powstania Warszawskiego 01.08.2019 rok:
„Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach pokoju i powinniśmy o ten pokój dbać. Wolność nie jest dana raz na zawsze, w każdej chwili nasza rzeczywistość może się odwrócić”…


Nie umarła jeszcze Ukraina ani chwała, ani wolność. Jeszcze do nas, bracia Ukraińcy, uśmiechnie się los. Zginą wrogowie nasi jak rosa na słońcu. Zapanujemy i my bracia, w naszym kraju. Duszę, ciało poświęcimy dla naszej wolności. Pokażemy, żeśmy bracia, z kozackiego rodu. Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu.
Panować w domu ojców nie damy nikomu.
Czarne Morze się uśmiechnie, dziad Dniepr rozraduje. W naszej Ukrainie dola się odmieni.
Duszę, ciało…