Samodzielność & niepełnosprawność

KRS 0000037904
28677 Adam Syjut
Cały tydzień za nami. Było bardzo intensywnie, pracowicie ale na szczęście warto było. Zawsze powtarzam, że lepiej funkcjonuję gdy mój grafik pęka w szwach. Nie znoszę bezczynności. Jedni, a zwłaszcza Ci najbliżsi powiedzą, że jestem pracoholikiem. I pewnie mają rację 🙂 Nie potrafię odpoczywać, mam wówczas wrażenie, że czas ucieka mi przez palce. Bezczynność powoduje u mnie irytację i wyrzuty sumienia… Muszę nad tym popracować 🙂 🙂 🙂
Niestety Adaś jest również narażony na tą przypadłość 🙂 Nie dość, że ma to w genach to jeszcze uczony jest tego od samego początku. Jego tydzień to 5 dni terapii :
Zajęcia z psychologiem, logopeda, zajęcia umiejętności społecznych, joga, zajęcia fizjoterapeutyczne, zajęcia z integracji sensorycznej, treningi emocji, terapia ręki, sensoplastyka, muzykoterapia, ludoterapia, dogoterapia, gimnastyka ruchowa 🙂 Oczywiście oprócz tego codziennie realizowana jest podstawa programowa. Adaś czynnie uczestniczy w zajęciach typu eksperymentalny czwartek, w zajęciach tematycznych np. „Dzień naleśnika”. Poza tym uczy się języka angielskiego, chodzi również na lekcje religii 🙂 To co należy docenić. Adaś codziennie, dzielnie wstaje 🙂 Je śniadanie, nie grymasi, ponieważ wie, że o 8.30 musimy być już w Katowicach, w jego szkole aAcademy 🙂 Przed nami parę rzeczy organizacyjnych. Adasiowi kończy się orzeczenie o kształceniu specjalnym oraz decyzja o odroczeniu od obowiązku szkolnego. Temat trochę utrudniony, ponieważ do tej pory podlegaliśmy pod PPP w Tychach, a teraz z racji, że placówka szkolna ma siedzibę w Katowicach podlegamy pod Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w mieście Katowice. Temat nie jest prosty, gdyż cała kartoteka Adasia jest w Tychach. Pierwszą wizytę mamy umówioną na 19 lutego, kolejna 1 kwietnia i dobrze by było aby dokumenty Adama dotarły do Katowic na czas. W międzyczasie mamy umówioną wizytę u neurologa, okulisty oraz ortodonty, musimy wykonać badania krwi morfologię oraz poziom kwasu walproinowego. Mam nadzieję, że wszystko się uda i zdążymy do końca maja. Kochani życzę Wam przyjemnego weekendu. Mam nadzieję, że należycie do tych szczęśliwców, którzy cieszą się każdą słodką chwilą lenistwa.