We mnie spoczywa MOC i SIŁA

Tego jeszcze nie grali!!! Zakończyłeś kwarantannę? Upewnij się czy napewno sanepid w Twoim mieście wie, że powinieneś w niej być. W przeciwnym razie może okazać się, że nie otrzymasz zaświadczenia o jej odbyciu! A co w przypadku gdy jesteś zatrudniony na umowę o pracę? Jak twoją nieusprawiedliwioną nieobecność potraktuje pracodawca? W takiej sytuacji można liczyć tylko na jego wyrozumiałość. Oczywiście MY jesteśmy już po „naszej” kwarantannie. Może jestem zbyt uparta i dociekliwa w tych tematach… Ale już tak mam 🙂 Życie nauczyło mnie, że jak sama nie dopilnuję to niestety historia nie ma dobrego zakończenia. W poniedziałek poszłam osobiście do Tyskiego sanepidu i okazało się, że w ogóle nikt o nas nie wiedział i dopiero po podaniu naszych danych osobowych Pani, która ze mną rozmawiała poinformowała, że NAS wpisze w system. Mamy czekać na zaświadczenie, które zostanie wysłane na wskazany adres e-mail. Nie jest moim zamiarem wytykać komuś błędy… Ale należy zwracać na takie rzeczy uwagę!!! Pomijam, że niestety opisana sytuacja pokazuje, że chyba system nie jest idealny, a Pandemia Covid-19 wymknęła się już odpowiednim służbom spod kontroli … Jedynie co jest w tej sytuacji pozytywne to uprzejmość Pani, która ze mną rozmawiała jak również fakt, że nie mamy żadnych objawów infekcji.
Skończyło się na strachu. Co u nas słychać? Do szkoły Adaś wrócił we wtorek. Udało się skorzystać z terapii logopedycznej, z terapii ręki oraz z zajęć z psychologiem. Adaś uczestniczył również w zajęciach TUS (Trening umiejętności społecznych), Integracji sensorycznej, sensoplastyki, Jogi, Religii i oczywiście mógł pobawić się ze swoimi przyjaciółmi 😉 Odbyły się również dwie konsultacje. Jedna u okulisty. Adaś niestety w ostatnim czasie ma problemy z prawym oczkiem. Oko w niektórych momentach ucieka bardzo w bok. Okulista potwierdził, iż wada wzroku w prawym oku jest widoczna. Potwierdził astygmatyzm, poza tym stwierdził wyraźną asymetrię pomiędzy lewym a prawym okiem. Oko prawe jest wyraźnie osłabione co wiąże z jego Hemiplegią, prawostronnym porażeniem mózgowym. Czeka nas jeszcze dalsza diagnostyka. Mamy już ustalone dwie kolejne wizyty. Czeka Adasia zakrapianie oka Atropiną i na 100% nasz bohater będzie nosił okulary!!! 🙂
Druga konsultacja a raczej już ustalone, że to będzie stała terapia 🙂 Odbyła się w Centrum Fizjoterapii PHYSIOCONTROL. Nasz nowy terapeuta, Pani magister fizjoterapii sportowej i ortopedii będzie zajmowała się problemem Adasia, który dotyczy przebytego niedawno urazu ścięgna Achillesa, jak i podejrzewaną u niego chorobą Haglunda – Jałowa martwica kości piętowej. Nasza wizyta zaczęła się oczywiście od zebrania szczegółowego wywiadu, a później Adaś dzielnie poszedł na kozetkę. Jestem pod wrażeniem jego postawy. Poszedł z uśmiechem na twarzy. Dzielnie wytrzymał na ćwiczeniach cały wyznaczony czas, mimo, że terapia, którą stosuje się przy tego typu schorzeniach wywołuje dolegliwości bólowe. Po pierwszej terapii usłyszeliśmy, że widać różnicę pomiędzy lewym, a prawym Achillesem, na niekorzyść lewej stopy. Może być to spowodowane przebytym urazem, póki co terapia będzie miała na celu unerwienie i poprawę krążenia w pięcie w której Adaś zgłasza swoje dolegliwości. Na jego sprawność fizyczną na pewno ma wpływ wyżej wspomniane porażenie, jak również przerwa w leczeniu, która nastąpiła w tym roku podczas pandemii Covid-19 w miesiącach marzec-maj. Poza tym mogą mieć tu również znaczenie niewyleczone stany zapalne organizmu, jak również problemy z układem krążenia. Był czas również na to co Adaś lubi najbardziej 🙂 Czyli pochwały za pięknie wypracowany zakres ruchów kończyn. Brawo!!!