Pierwsza kwarantanna w tym roku…

To byłby fajny weekend, jakby nie fakt, że wraz z nim kończy się nam przymusowa kwarantanna domowa. SZOK! W środę 07.10.2020r. o godz 17 otrzymaliśmy następującą wiadomość ze szkoły Adasia: „Szanowni Rodzice,
od 8 do 12 października br. szkoła i przedszkole są zamknięte. Decyzją sanepidu wszyscy uczniowie i ich rodziny są objęci KWARANTANNĄ! Nie wolno wychodzić z domu, ani na zakupy, ani rodzice do pracy! Sanepid będzie prawdopodobnie kontaktował się z Państwem w tej sprawie. Od jutra do poniedziałku odbywać się będzie nauczanie zdalne. Wychowawcy będą w kontakcie z Państwem. Proszę o zastosowanie się do reżimu i obserwowanie stanu zdrowia…”
No cóż oczywiście zastosowaliśmy się do otrzymanej wiadomości… Jak mus to mus. Natomiast najbardziej zastanawiające jest to, że:

 • jedyne informacje na temat odbywanej kwarantanny, REGULARNIE za co serdecznie dziękuję przychodziły od wychowawcy Adasia oraz Pani Dyrektor
 • przez cały okres kwarantanny nie kontaktował się z nami nikt z Tyskiego sanepidu, z Policji czy też innych instytucji
 • w celu potwierdzenia kwarantanny brak możliwości dodzwonienia się gdziekolwiek…
  Tyski sanepid 322276215, 512370717, 517497829
  Katowice SANEPID 322532493,
  Infolinia NFZ 800190590
  INFORMACJA DLA OBYWATELA 48222500115 i inne: Komenda Policji, dzielnicowy, szpital miejski, opieka nocna… Nikt nie był w stanie potwierdzić czy faktycznie jesteśmy na kwarantannie… Próbowałam również zainstalować aplikację „Kwarantanna Domowa” aby się czegoś dowiedzieć, ale nic z tego… Ponieważ wyświetlał się komunikat, że nie jesteśmy na liście. W związku z powyższym ja się pytam o co chodzi i co tu się wyrabia?!?! No przecież większość ludzi jest zatrudnionych na umowę o pracę i potrzebują potwierdzenia dla pracodawcy. Po drugie nie każdy w takiej sytuacji podda się kwarantannie, skoro nie ma oficjalnego potwierdzenia z sanepidu!!!
  Jedyna pewna informacja dotarła do nas w dniu dzisiejszym od Dyrekcji Szkoły „Witam. Kwarantannę sanepid nałożył nam do dziś tzn 11.10 więc jutro już można wyjść bez obaw.
  Z sanepidu otrzymacie Państwo drogą pocztową informację o tej kwarantannie”. Kochani nie każdy z Was wierzy w pandemię Covid-19, ale to się dzieje naprawdę!
  Nośmy maseczki, zachowujmy odległość, reżim sanitarny, włączmy myślenie!!! Nikomu nie życzę takiego stresu!!! W poniedziałek niestety Adasia czeka nauczanie zdalne. Mam naprawdę duże wątpliwości czy poprosić moją mamę jutro o pomoc, nie chcę jej narażać… Wątpliwości dotyczą również tego czy puścić młodszego syna jutro do przedszkola, boję się kolejnej kwarantanny. Adaś ma jutro wizytę u okulisty… Dramat!!!