Trasa Tychy-Katowice

Lubię takie momenty kiedy czuje że wszystko jest tak jak powinno. „Mamusia wszystko ogarnęła 🙂 ” W pracy ok… Nie takie rzeczy przetrwaliśmy 🙂 Więc i z Covid-19 dajemy sobie radę 🙂 Wrzesień prawie za nami. Adaś od wtorku wrócił do szkoły. Całe szczęście po odstawieniu Trileptalu wysypka znikła i szczęśliwie wróciliśmy na zajęcia. Nadal niestety Adaś kuleje. W październiku rozpoczynamy bolesną terapię związaną z Chorobą Haglunda, którą podejrzewa się u Adama. Konsultacja odbędzie w https://physiocontrol.pl/ w Tychach. Niestety rezonans w znieczuleniu ogólnym na dzień dzisiejszy jest nie do zrealizowania.
Trasa Tychy – Katowice którą przemierzam codziennie jest wymagającym wyzwaniem. Ostatnio na moich oczach pękła w obok jadącym tirze opona… Innym razem Pan stający za mną w korku, wjechał na skrzyżowanie i zaskoczony czerwonym światłem zaczął nerwowo trąbić i machać wymownie rękoma… Tak jakby to miało sprawić że wskoczę na auto stojące przede mną i ustąpię mu miejsca. Finalnie zablokował cały przejazd. KLOPS … I po co te nerwy i tak nie zmieniło to nic w jego sytuacji. Lepiej byłoby gdyby kierowca pomyślał zanim wjedzie na skrzyżowanie… Miałam ochotę wyjść i mu dosadnie wytłumaczyć, że po jaką ch… trąbisz? Korki- szkoła cierpliwości 🙂 Jednak największą radością dla mnie jest fakt, że decyzja o wyborze szkoły Adasia, okazuje się decyzją słuszną 🙂 Mimo późnej godziny na stronie szkoły aAcademy ukazały się zdjęcia z zajęć, terapii w których Adaś miał okazję uczestniczyć w tym tygodniu. Dostaliśmy grafik. Nie brakuje w nim zajęć z podstawy programowej, zajęć logopedycznych (3 x tydzień), zajęć Integracji Sensorycznej, terapii ręki, TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH, zajęć z psychologiem dodatkowo muzykoterapia, dogoterapia, trening emocji, sensoterapia, ludoterapia i coś nowego Joga 🙂 Udało się dopasować dla Adasia posiłki bezglutenowe zgodnie z zaleconą dietą, co jest dla mnie mega odciążeniem 🙂 Udało nam się również uzyskać zwrot kosztów dojazdu. To dla nas również wielka pomoc, tym bardziej że uzyskanie refundacji nie jest oczywiste i wymaga odpowiedniego udokumentowania. Teraz najważniejsze jest aby ten stan rzeczy trwał jak najdłużej!!! Żeby szkoła była otwarta!!! Dzieci i ich rodziny oraz nauczyciele byli zdrowi!!! Dbajmy o siebie, zachowujmy dystans społeczny i nośmy maseczki!!!
PS. Jak widać na załączonym obrazku. Adaś dostał wymarzony zegar ścienny do pokoju i małą niespodziankę… Po 15 latach przyszedł czas na wymianę starego sprzętu biurowego u mamusi w pracy… Radość Adasia, widok bezcenny 🙂 🙂 🙂