Co z tą nogą!?

Wczoraj słoneczko, dziś deszcz. Zwariowana ta pogoda. 15 lipca Adaś miał zacząć półkolonie w nowej szkole. Niestety nie zdecydowałam się na to, gdyż Adaś nadal kuleje na lewą nogę. Prawa noga, która i tak z racji MPDz jest słabsza, dodatkowo została obciążona ciężarem ciała i niestety efekt jest taki, że Adaś zaczął się krzywić, bardzo… Zwiększyło się napięcie mięśniowe, ręka prawa znowu powędrowała do góry 😦 Wczoraj udało się zrealizować zajęcia fizjoterapeutyczne. Nasza Asia #PhysioControl tylko potwierdziła moje obawy, że niestety coś niedobrego dzieje się z nogą Adasia, dlatego w dniu dzisiejszym udajemy się na kolejną konsultację do ortopedy.
Poza tym chyba moim chłopcom powoli nudzą się te przedłużone wakacje… Sami sięgają po swoje książki z przedszkola 🙂

17.07.2020

Kochani w wielkim skrócie 🙂 Jesteśmy po kolejnej wizycie u ortopedy… Plusy takie, że nic nowego się nie pojawiło. Nie ma śladów opuchlizny, urazu, nie ma płynu widocznego na USG… A jednak Adaś nadal kuleje. Jeżeli w przyszłym tygodniu nie będzie widocznej poprawy musimy zrobić rezonans, co nie jest łatwe do zrealizowania. Rezonans wymaga aby pacjent leżał nieruchomo, a o znieczuleniu raczej możemy zapomnieć ze względów neurologicznych. Póki co jestem dobrej myśli, tym bardziej, że naprawdę Adaś jest takim fajnym chłopcem. Coraz lepiej radzi sobie w podejmowaniu wspólnej zabawy, czy też np w opanowaniu złych emocji, bo i takie chwile nadal się mu zdarzają… Parę słów na temat naszego Pana doktora- specjalisty ortopedii w poradni Galen w Bieruniu. Wielkie brawa!!! Za podejście do Adasia, który mimo, że praktycznie USG zrobił sobie sam i dodatkowo sam wydrukował sobie opis 🙂 to jeszcze wizyta była bezpłatna… Można??? Można!!!
Kochani to tyle na koniec tego tygodnia. Udanego weekendu pozdrawiamy Was serdecznie 🙂
Ps Dziękuję za darowiznę która wpłynęła dziś na subkonto Adasia. Miło nam bardzo, że w tym wakacyjnym czasie nadal pamiętacie o Adasiu 🙂