Tak jak podejrzewałam na małym katarku się nie skończyło 🙂
Grypa trzyma się u nas mocno, nie gorączkujemy na szczęście, ale mamy inne typowe objawy kaszel i katar, który szczególnie uciążliwy jest w nocy.
Nie chcemy ryzykować, więc przynajmniej do środy będziemy w domu.
Ale oczywiście to nie jest czas stracony 🙂 Zawsze jeżeli tylko czujemy się na tyle dobrze, staramy się w domu kontynuować to co zazwyczaj robimy na zajęciach.
Adaś zazwyczaj siedzi w krzesełku, ponieważ jest bardzo ruchliwym dzieckiem i niestety z deficytem uwagi i koncentracji, więc ograniczenie przestrzeni wpływa korzystnie, mniej rzeczy go rozprasza.
Ćwiczenie 1 tradycyjnie układanki lewopółkulowe
Ćwiczenie 2 Adaś świetnie rozpoznaje znaki graficzne, a literki- sylaby, jak najbardziej można do nich zaliczyć. Co prawda do zrozumienia tekstu- daleko, ale to dobry znak na przyszłość 🙂 być może Adaś szybciej nauczy się czytać lub pisać np na komputerze…Nasza Pani neurolog mówi, że za rozpoznawanie znaków graficznych odpowiada prawa półkula mózgu, która ” nie mówi”, ale dopasowanie takich samych obrazków to już logika, a tu kłania się lewa półkula :p
Ćwiczenie 3
Polecam karty ćwiczeń, to znakomita forma nauki mowy. Kolorowe obrazki, gotowe zestawy pytań, ciekawa oprawa, dużo tematów do wyboru. Przeznaczony jest dla wszystkich osób z zaburzeniami komunikacji językowej.
W szczególności dla dzieci z: autyzmem, afazją, z obniżeniem sprawności intelektualnej, z porażeniem mózgowym, centralnymi zaburzeniami słuchu.
Warunkiem kształtowania się umiejętności samodzielnego budowania zdań gramatycznie poprawnych jest rozumienie pytań, a potem ich użycie w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Etykietki z odpowiedziami na pytania umożliwiają efektywne uczenie się w działaniu, a jednoznaczne ilustracje pozwolą uczącemu się dziecku zrozumieć treść zdań.